30. kolo 15. června 2013

Červené karty - -
Rozhodčí: Fojt - Vostrejž, Julínek
Diváků: 110

Sestava Rosice: Lengál – Švarc, Odehnal, Havlásek, Šilinger – Lukáš (84´Oprchal), Mičko (Touška Marek), Lang, Šenk (46´ Chlup) – Malata, Pšikal
Sestava Sulko Zábřeh: Šustr – Pospíšil, Lukášek, Hajčík, Heidenreich – Nýdecký (46´ Kapl), Michalčák, Swiech, Zeher (66´ Rajnoha), Nečas – Vlachovič (83´ Toman)

V posledním domácím utkání sezóny se Slovan vítězstvím důstojně rozloučil s účinkováním v MSFL. Skóre zápasu otevřel již v 5´ domácí Pšikal, který v šestnáctce zužitkoval zpětnou přihrávku Šenka. Hosté odpověděli již po 3 minutách. V 8´ zahráli z pravé strany nakrátko rohový kop, Heidenreich nacentroval za obránce na hranici brankoviště a nabíhající Lukášek hlavou vyrovnal. Dále se utkání se odvíjelo v oboustranně poklidném tempu. Ve 29´ zahrával přímý kop z 35 m Zeher, s jehož přízemní střelou měl Lengál problémy a s obtížemi míč vyrazil. Skóre se opět měnilo ve 31´, když po rozehrání přímého kopu na polovině hřiště přehodil Malata obloučkem obranu hostí, čímž uvolnil Pšikala, který v pokutovém území obhodil Šustra a vrátil domácím vedení v zápase. Ve 33´měli další šanci domácí, kdy se po rohovém kopu míč odrazil do výhodné pozice k Langovi, jehož slabá střela po zemi ale skončila v rukou Šustra. Ve 49´ se přes Havláska uvolnil hostující Kapl a Lengál zachraňoval pádem pod jeho nohy. V 58´ po individuální akci Pšikala středem hřiště střílel z hranice šestnácky Malata, ale jeho tvrdou střelu do středu branky Šustr vyrazil. V 61˙ Malata vypíchl míč Lukáškovi, pro zakončení z hranice velkého vápna však neměl dostatek klidu a jeho střela skončila nad brankou hostí. V 74´ vystřelil nebezpečně z 22 m hostující Pospíšil, míč směřující do pravého horního rohu branky však Lengál efektním zákrokem vyrazil na roh. V 88´ vysunul Malata ze středové čáry do brejku Pšikala, ten se pokusil z 20 m přehodit brankáře a přehodil i branku. V 89´ unikl do brejku Malata a v šestnáctce přepadl přes vybíhajícího Šustra, což rozhodčí posoudil jako faul a nařídil pokutový kop. K exekuci penalty se postavil Pšikal a s přehledem uzavřel svůj dnešní “hattrick” a současně u skóre zápasu.